رینو پلاستی

تعریف:
رینوپلاستی یک روش جراحی است که از آن می توان جهت کوتاه یا بلند کردن طول بینی، تغییر شکل آن، کوچک کردن سوراخ ها و یا بالا بردن نوک بینی استفاده کرد.
چه محدودیتهایی درباره این نوع عمل جراحی وجود دارد؟ هدف جراحی رینوپلاستی این است که بینی شما در چشمتان بی عیب و زیبا دیده شود و وسواس شما نسبت به اشکالات بینی تان برطرف شود. بنابراین از همه مهم تر است که شما کاملاً نسبت به مواردی که در فرم بینی تان دوست ندارید آگاهی داشته باشید و درخواستتان را با دکتر جراحتان هم در میان بگذارید.
قبل از عمل پیش از برنامه ریزی برای رینوپلاستی باید با جراح خود در مورد عوامل مهمی که تعیین می کند آیا رینوپلاستی برای شما عمل جراحی مناسب است، مشورت کنید: سابقه پزشکی بررسی می گردد.انجام آزمایش با نظر پزشک صورت خواهد گرفت.   از مصرف داروهای خاص خودداری شود (با نظر پزشک)سیگار نکشید.
عوارض:
عفونت ریوی به خصوص در افراد سیگاری ، خونریزی بعد از عمل و در مواردی تا 10 روز پس از عمل ، مشکلات تنفسی در هفته اول ، ورم و کبودی
  مراقبت های بعد از عمل :
پس از عمل، فرد باید در حالتی که سر بالاتر از بدن قرار گرفته استراحت کند که این امر جهت کاهش خونریزی و تورم ضروری است.داشتن خونریزی خفیف و ترشحات مخاطی از بینی تا چند روز پس از عمل طبیعی است.از انجام فعالیت های شدید همچون ایروبیک و آهسته دویدن خودداری کنید.شنا نکنید.فین نکنید.                
از خوردن غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارند، اجتناب کنید.از تغییر حالت شدید چهره همچون لبخند زدن یا خندیدن خودداری نمایید.   به آرامی مسواک بزنید طوری که لب بالایی زیاد حرکت نکند لباس هایی بپوشید که از جلو باز می شوند. لباس های بسته را نباید از روی سر خود بکشید.به مدت 8 هفته پس از جراحی از قرار دادن عینک روی بینی خودداری کنید.از کمپرس سرد جهت برطرف نمودن تورم و کبودی اطراف چشم کمک کننده است.دستورات پزشک خود را به نحو صحیح اجرا کنید.  

تهیه کننده:  رویا رستمی مقدم  
منبع: داخلی جراحی برونر سودارث 2018
تاریخ تدوین: تابستان 1400
تاریخ بازنگری: سه سال بعد
 
«بیمارستان میر حسینی شیراز»
 
Drmirhosseinihospital.com :سایت
Shirazmirhosseinihospital: اینستا
Infomirhosseini@gmail.com: ایمیل
32284433- 071 : تلفن
32287481 – 071 : فکس